İş Güvenliği Kursu Eğitim Merkezi / Yeni Uzman Akademi

 

İş Güvenliği Kursu Eğiitmlerinde yıllardır en çok tercih edilen kurum olan Yeni Uzman Akademi birçok yenilikle karşınızda. Yeni eğitim döneminde;

 • Adana
 • Ankara
 • Antalya
 • Bursa
 • Diyarbakır
 • İstanbul (Anadolu Yakası)
 • İstanbul (Avrupa Yakası)
 
 

İzmir’de bulunan kurumlarımızla eğitQAm ağımızı daha da genişlettik. Türkiye İSG Kursu eğitimlerinde öncü isim olan Uzman Akademi İSG alanında birçok eğitim düzenler. Ayrıca da katılımcılarımızın İSG alanında daha kaliteli hizmet sunabilmelerini sağlamak için birçok sertifika programı da düzenliyor.

Tanımı ile İSG

Pratik olark İSG kısaltması ile anılan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışma anında ortaya çıkabilecek yaralanma ve hastalıkların önlenmesidir. Aynı zamanda çalışanların sağlığının korunması ve geliştirilmesi ile ilgilenen disiplin olarak da tanımlanabilir. Bu disiplindeki amaç ise çalışma koşullarınn ve ortamının iyileştirilmesini sağlamak olarak ifade edilebilir.

Sorumlulukları İle İSG

Ülkemizde İş Sağlığı ve Güvenliği öncelikle devlet organlarının görevidir. Bu görev Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yürütülür. Sadece İSG uygulamalarının değil; İSG Kursu faaliyetlerinin yürütülmesi de aynı bakanlıkça yürütülür.

Başta devletin sorumluluğu olan İSG özelde ise işletme sahipleri / yöneticilerinin sorumluluğunda gerçekleşir. Firma sahipleri / yetkilileri İSG hizmetlerinin tam anlamıyla gerçekleşmesi için profesyonel destek alırlar. Belli aşamalar sonrasında olunabilen İSG Profesyonelleri;

İş Güvenliği Uzmanı ( C,B,A Sınıfı)

İşyeri Hekimi

Diğer Sağlık Personelidir.

Bizler Yeni Uzman Akademi olarak İSG profesyoneli olarak görev almak isteyenler için İSG Kursu düzenliyoruz. Tüm kurumlarımızda İSG Kursu eğitimleri bakanlık onaylı olarak gerçekleştirilir. Bakanlık onaylı;

C Sınıfı İş Güvenliği Kursu

B Sınıfı İş Güvenliği Kursu

A Sınıfı İş Güvenliği Kursu

Diğer Sağlık Personeli

Tıp fakültesi mezunları için İşyeri Hekimliği Kursu düzenliyoruz.

Yukarıda belirttiğimiz alanda Türkiye İSG Kursu Yeni Uzman Akademi’den eğitim alabilirsiniz.

Kurumlarımızdan Kimler İş Güvenliği Kursu Alabilir?

Yukarıda İSG Profesyonellerinin kimler olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de kimlerin İSG Profesyoneli olabileceği üzerinde duralım. Öncelikle belirtelimki İSG Kurslarımızın düzenlendiği her branş için bakanlık tarafından belirlenen şartlar ayrı ayrıdır. Dilerseniz yukarıda belirttiğimiz sıra ile kurslarımıza katılabilecekler hakkında bilgi verelim.

Kimler C Sınıfı İş Güvenliği Kursu Alabilir?

Merkezlerimiz aracılığı ile C Sınıfı İş Güvenliği Kursu almak isteyenlerin bakanlık tarafından belirlenen bölümlerden mezun olmaları gerekir. Bu bölümlerden mezun olmayanların C Sınıfı İş Güvenliği Kursu almaları mümkün değil. Farklı bölümlerden mezun olanlar, sınavsız ikinci üniversite okuma hakkını kullanarak Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi İSG Programlarına kayıt yaptırabilirler. Mezun olduktan sonra da Yeni Uzman Akademi C Sınıfı İSG Kursu alabilirler. Bakanlıkça uygun görülen bölümler ise şöyledir:

 • Teknik Eğitim Fakültelerinin Tüm Bölümleri
 • Mimarlık Fakültelerinin Tüm Bölümleri
 • Mühendislik Fakültelerinin Tüm Bölümleri
 • Ziraat Fakültelerinin Tüm Bölümleri
 • Fen Fakültelerinin; Fizik, Kimya, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümleri
 • Güzel Sanatlar Fakültelerinin İç Mimarlık Bölümü
 • Meslek Yüksek Okullarının İSG Programlarından mezun olanlar C Sınıfı İş Güvenliği Kursu alabilirler.

Hangi Şartları Taşıyanlar B Sınıfı İş Güvenliği Kursu Alabilir?

Daha önce C Sınıfı İş GüvenLİĞİ Kursu için gerekli şartlardan bahsetmiştik. Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı üç sınıfta toplanır. Bir sınıftan diğer sınıfa geçmek için de bakanlığın belirlediği şartlara sahip olmamız gerekir. Eğer siz de C Sınıfı iş güvenliği uzmanı iseniz ve bu görevde tam üç çalıştı iseniz B Sınıfı İş Güvenliği Kursu alabilirsiniz. Fiili çalışma süresini tamamlayanların kurumumuz Yeni Uzman Akademi B Sınıfı İş Güvenliği Kursu için kayıt işlemleri gerçekleştirilir.

Nasıl A Sınıfı İş Güvenliği Kursu Alabilirim?

Siz de B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı iseniz ve 4 yıl tam zamanlı olarak çalıştıysanız A Sınıfı İş Güvenliği Kursu alabilirsiniz. Yeterli gün sayısına ulaşanlar Yeni Uzman Akademi A Sınıfı İş Güvenliği Kursuna kayıt yaptırabilirler. Yeterli gün sayısına ulaşan arkadaşlarımızı A Sınıfı İSG Kursu eğitimlerimize bekliyoruz.

Diğer Sağlık Personeli İş Güvenliği Kursuna Kimler Katılabilir?  

Görev olarak işyeri hekimleri ile birlikte hareket eden ve işyeri hekimlerinin yardımcı konumunda olan işyeri hemşiresi olmak için ise;

Hemşirelik ( ortaöğrenim, önlisans, lisans )

Acil Tıp Teknisyeni (ATT)

Çevre Sağlığı Teknisyeni

Sağlık memurluğu bölümü mezunu olmak gereklidir.

Yukarıda belirtilen bölümlerden mezun olanlar Yeni Uzman Akademi’de DSP Kursu alabilirler.

İşyeri Hekimliği Kursuna Kimler Katılabilir?

Türkiye işyeri hekimliği kursu olan Yeni Uzman Akademi’nin farklı illerinde bulunan kurumlarında online olarak gerçekleştirilen eğitimlere katılabilmek için Tıp Fakültesi mezunu olmak gereklidir.

En geniş eğitim ağına sahip olan Yeni uzman Akademi’de İSG Kursları yukarıda belirtilen alanlarda yapılır. Hangi bölümlerin İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu alabildiklerini de yukarıda belirtmiş olduk.

İş Güvenliği Kursu Kayıt İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu denilince akla ilk gelen isim olan Yeni Uzman Akdemi’ye kayıt yaptırmak isteyenlerin aşağıdaki belgeleri kurumumuza iletmesi gerekir.

Kimlik

Diploma ( e – devletten mezun belgesi, geçici mezuniyet belgesi)

Başvuru Dilekçesi

Nüfus Kayıt Örneği (gerekli durumlarda istenir)

İş Güvenliği Kursu Derslerine Nasıl Katılabilirim?

Bakanlıkça İSG Kursu eğitimleri teorik eğitim ve uygulamalı eğitim olarak gerçekleştirilir. Teorik eğitimler ise çevrimdışı ve çevrimiçi olarak yapılır.

Teorik eğitimlerin ilk kısmı İSG Kurslarımızda çevrimdışı olarak gerçekleştirilir. Bu dersler İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu katılımcılarının eğitim süreci içerisinde istedikleri zaman girebilecekleri şekilde düzenlenir. İşyeri Hekimliği Kursu, İş Güvenliği Kursu eğitimlerinde offline eğitimler 81 saattir. İşyeri Hemşireliği Kursu programlarında ise 41 saattir.

İkinci kısmı ise online olarak yapılan bu dersler iki farklı seansla gerçekleştirlir. Katılımcılarımız hangi grupta derslere katılabileceklerini kendileri belirleyebilirler. Canlı derslerin ilk sansı 09.00’da başlar ve 15.00’da tamamlanır. Diğer seans ise 15.00’de başlar ve 21.00’de tamamlanır. Birgünde online İSG Kursu programı en fazla 6 saat olarak gerçekleştirilir. C,B,A Sınıfı İş Güvenliği Kursu programlarında ve İşyeri Hekimliği Kursu programlarında 99 saat olarak gerçekleştirilir. Diğer Sağlık Personeli Kursu programlarında ise 49 saat olarak gerçekleştirilir. Tüm kurumlarımızda İSG Kursu programları “turkuzem” canlı eğitim programı ile gerçekleştirilir. Tüm derler Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu tarafından kaydedilir. Kursiyerlerimiz de her zaman bu derslere ulaşabilirler.

Pratik eğitimler ise İş Sağlığı ve Güvenliği hizmeti alan kurumlarda gerçekleştirilir. Sizlere Yeni Uzman Akademi olarak pratik eğitimler için staj yapabileceğiniz kurumlar ile irtibata geçer. Staj eğitimleri İşyeri Hekimliği Kursu ve İş Güvenliği Kursu programlarında 40 saattir ve 5 iş gününde gerçekleştirilir. Bağlı bulunduğumuz bakanlıkça Diğer Sağlık Personi Kursu katılımcıları için zorunlu bir staj eğitimi yoktur.

220 saat olarak gerçekleştirilen İşyeri Hekimliği Kursu ve İş Güvenliği Kursu programları kurumumuzda 35 günde tamamlanır. 90 saat olarak gerçekleştirilen Diğer Sağlık Personeli Kursu eğitimleri ise 16 günde tamamlanır.

Kaliteyi arayanların İSG Kursu Yeni Uzman Akademi’de yeni eğitim döneminde eğitim almak ve birçok avantajdan yararlanmak isterseniz hemen iletişime geçin.

Sınavlar İle İSG

Hangi alanda İSG Kursu farketmeksizin ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlara girmeniz ve yeterli puanı almanız gerekir. Yılda iki defa gerçekleştirilen sınavlar ÖSYM Sınav Takviminde İSG – 1 ve İSG -2 adıyla yer alır.

Sınavda her alan için 50’şer çoktan seçmeli soru sorulur. Her sorunun doğru cevabı 2 puan olarak hesaplanır. Başarılı sayılabilemek için İşyeri Hekimliği Kursu, C Sınıfı İş Güvenliği Kursu, B Sınıfı İş Güvenliği Kursu, A Sınıfı İş Güvenliği Kursu alanların en az 35 soruya doğru cevap vermeleri gerekir. 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılırlar. Kurumumuzun düzenlediği Diğer Sağlık Personeli Kursu programlarına katılanların ise 50 sorudan en az 30 tanesine doğru cevap vermeleri ve en az 60 puan almaları gerekir.

Girdikleri sınavda başarılı olanlara ÇSGB tarafından sertifikaları “e- devlet” programı üzerinden ulaştırılır. Sınav sonucu yetersiz olanlar ise sonraki sınavlara tekrar kurs almalarına gerek kalmadan sadece ÖSYM sınav başvurusu yaparak girebilirler. ÇSGB ve ÖSYM tarafından sınava girme konusunda sınırlama getirilmemiştir.

Nerelerde Çalışabilirim?

Gerekli şartları sağlayarak İSG profesyoneli olan arkadaşlarımız; ortak sağlık güvenlik birimleri (OSGB) firmalarında çalışabiler. Bunun firmaların İSG Birimlerinde de görev alabilirler. Tam zamanlı çalışmaları mümkün olduğu gibi yarı zamanlı veya saatlik anlaşma yapmak da mümkün. Devlet kurumlarında çalışanların mesaileri dışında aylık 30 saat çalışma haklarının olduğunu belirtmemizin faydalı olacağını düşünüyoruz.

Geçtikçe önemi artan iş sağlığı ve güvenliği alanında İSG profesyonellerine duyulan önem de aynı doğrultuda artmaktadır. Farklı bir kariyer programı için Yeni Uzman Akademi İSG Kurslarını tercih edebilirsiniz.

Çalışama Süreleri Nasıl Hesaplanır?

Kaliteli eğitimin doğru adresi Yeni Uzman Akademi İSG Kurslarında 10 yıllık bir tecrübeye sahiptir. Düzenlediği tüm eğitimleri de bakanlık onaylı olarak gerekleştirir. Başarılı bir sınav sonrası İSG profesyoneli olarak çalışma başladığınızda her zaman rehberlik alabileceğiniz adresiniz olan Yeni Uzman Akademi İSG Kursu olarak şimdi çalışma sürelerinin hesaplanmasının nasıl yapıldığı konusuna değinelim.

Hekimlerimiz;

10 kişiden az çalışanı olan az tehlikeli iş yerlerinde her çalışan için yılda en az 25 dakika

Çalışan sayısı 10 kişiden fazla olan iş yerlerinde her çalışan için aylık 4 dakika

Tehlikeli sınıftaki iş yerlerinde çalışan başına ayda en az 6 dakika

Çok tehlikeli iş yerlerinde ise her çalışan için 8 dakika görev alırlar.

Hemşirelerimiz;

10’dan az çalışanı olan iş yerlerinde her personel için yılda en az 35 dakika

Az tehlikeli işyerlerinde her personel için en az 6 dakika

Orta seviyeli (tehlikeli) tehlike alanlarında en az 9 dakika

Tehlike seviyesi yüksek yerlerde ise ayda en az 12 dakika görev alırlar.

Uzmanlarımız ise;

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlarının görev aldıkları; çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde her çalışan için 12 dakika

B Sınıfı İSG İş Güvenliği Uzmanlarının görev aldıkları; tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde her çalışan için 8 dakika

C Sınıfı İSG İş Güvenliği Uzmanlarının görev aldıkları; tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde her çalışan için 6 dakika görev alırlar.

Ayrıcalıkların Adresi Yeni Uzman Akademi

Bizler Yeni Uzman Akademi ailesi olarak bakanlık onaylı, online İSG Kursları düzenliyoruz. Üstelik İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu praogramlarında 10 seneyi aşkın bir deneyime sahibiz. Siz de kaliteli ve tecrübeli bir kurumdan İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu almak isterseniz Yeni Uzman Akademili olmanın tam zamanı.

En uygun ödeme koşulları

Online ders programları

Kaliteli ders materyalleri

Alanının en iyisi eğiticiler

Her yerde staj imkanı

Hediye sertifika programları

Sınav öncesi online soru çözüm programları

İşe yerleşme konusunda referans noktaları

Ücretsiz mesleki eğitim ve seminerler

Ders çalışma WhatsApp grupları

Öğrenci odaklı eğitimler

Modern ders sistemleri

Bakanlık onaylı eğitimler ve daha neler neler sadece Yeni Uzman Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu katılımcılarına özel. Hemen kaydolun erken kayıt avantajlarından yararlanın.

Siz de Yeni Uzman Akademi olmak ve birçok avantajdan yararlanmak istiyorsanız lütfen acele ediniz. Yeni Uzman Akademi’ye her zaman ulaşabilmek için Jivo Canlı Destek Hattımızı kullanabilirsiniz. Daha önce de bahsettiğimiz eğitimlerimiz hakkında daha geniş bilgi alabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp programından bizimle iletişime geçebilir veya sitemizde bulunan telefon numaralarını kullanarak da Yeni Uzman Akademi İSG Kursu eğitim danışmanları ile irtibata geçebilirsiniz.ursu

Uzman kadrosu ile her zaman en iyiyi hedefleyen bir aileyiz

Yeni Uzman Akademi uzman kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışı ile eğitim verdiği alanlarda en çok tercih edilen eğitim kurumları arasında yer almayı başarmıştır. Müşteri memnuniyeti ve eğitimin kalitesinden ödün vermeyen , kursiyerlerle ile iletişimi koparmayan güler yüzlü personelimiz ve deneyimli eğitim kadromuzla  eğitim verdiğimiz alanları giderek genişleterek büyümekteyiz. Yeni Uzman Akademi ailesi olarak her zaman daha iyiyi hedefliyor ve sizlerin katkılarıyla giderek büyüyoruz.

Biz Yeni Uzman Akademi olarak size bizimle olduğunuz sürece uygun, kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Sizler ile bir aile olup eğitim süreci boyunca sürekli olarak bir arada olmak başlıca vizyonlarımız arasındadır. Türkiye’nin en güvenilir ve en kaliteli iş sağlığı ve güvenliği eğitim kurumu olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bu doğrultuda siz değerli misafirlerimizi Yeni Uzman Akademi ailemize katmayı amaçlarımız arasında tutuyoruz.